گزارش جلسه شماره ۱۵ شورای اسلامی شهر امیدیه

گزارش جلسه شماره ۱۵ شورای اسلامی شهر امیدیه

بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش جلسه شماره ۱۵ شورای اسلامی شهر امیدیه

جلسه شورای اسلامی شهر امیدیه در روز سه شنبه مورخ ۹۶/۹/۷ رأس ساعت ۱۶ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید. سپس آقای آقاجری ریاست شورا از حضور مهمانان ویژه به خصوص فرماندار محترم و معاون ایشان ، فرمانده محترم سپاه و فرماندهان حوزه های سپاه امیدیه و بسیجیان ، شهردار محترم و رئیس و تعدادی از اعضاء هیأت امناء شهرک یاسر و اعضاء محترم شورا و نماینده اداره مسکن و شهرسازی و نمایندگان تعاونی های مهر ۵۵ هکتاری و ۶۰ هکتاری و اصحاب رسانه تشکر و قدردانی نمودند.

ایشان نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت ولی عصر(عج)و همچنین هفته بسیج را به همه بسیجیان که لشکر صاحب الزمان هستند تبریک گفته و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران را گرامی داشتند. در ضمن ایشان پیروزی جبهه مقاومت در متلاشی کردن شجره خبیثه ملعونه داعش را تبریک گفته و اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک قدس شریف نیز آزاد گشته و اسرائیل غاصب از روی زمین محو گردد.

در ادامه ایشان با اشاره به کار جهادی بهسازی معابر شهرک یاسر توسط شهرداری امیدیه با همکاری بسیج سازندگی سپاه ناحیه امیدیه و اظهار رضایت مردم از این امر ، از همه بسیجیان عزیز که در این امر شرکت داشتند تقدیر و تشکر نموده و اظهار امیدواری نمودند که این کارهای مشترک جهادی ادامه داشته باشد و اشاره داشتند که مردم خوب شهرک یاسر محرومیت های زیادی دارند و باید هر چه سریع تر امر ساماندهی و واگذاری شهرک یاسر انجام گیرد.

در ادامه جناب مهندس رفیعی فرماندار محترم به سخنرانی پرداختند و خوشنودی خود را از حضور درجمع صمیمی اعضای محترم شورا ، اقشار مردم ، روحانیت مکرم ، بسیجیان وفرماندهان آنان خصوصاً جناب سرهنگ جهانگرد که همواره درکنار شورا و شهرداری و در همۀ صحنه های مختلف انقلابی شهر حضور فعال داشته اند تشکر نمودند و خواستار تسریع در روند ساماندهی و خدمات رسانی به شهرک یاسر شده و خواهان  همکاری لازم معتمدین و ساکنان کوی یاسر شدند.

در این جلسه سرهنگ جهانگرد فرمانده سپاه امیدیه با ابراز خوشحالی از حضور در این جمع ، اعلام نمودند که سپاه و بسیج آماده همکاری همه جانبه با شورا و شهرداری در حد توان و با همۀ امکانات در جهت خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی هستند . همچنین ایشان گزارشی از عملکرد سپاه ناحیه امیدیه در راستای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم ارائه نمودند . در ادامه حجت الاسلام مؤیدی نمایندۀ معتمدین شهرک یاسر مشکلات موجود در شهرک یاسر را بیان نموده و از شورا و شهرداری و سپاه جهت کار جهادی درشهرک یاسر قدردانی نمودند و لوح های تقدیری را به فرماندار، امام جمعه، فرمانده سپاه ، رئیس شورا و شهردار تقدیم نمودند.

در ادامه تقدیر نامه هایی از طرف شورا و شهرداری به فرمانده سپاه امیدیه و نمایندگان حدود ۱۰۰ تن از بسیجیان که در طرح جهادی شهرک یاسر حضور داشتند ، تقدیم گردید.

 

موضوع دوم بحث تعاونی های مسکن ۵۵هکتاری و ۶۰ هکتاری بود که رئیس شورا بیان نمودند ، که طبق توافقنامه های قبلی بین شهرداری و مسکن و شهرسازی به زودی کار آسفالت مسکن مهر ۳۵ هکتاری که از دوره قبل باقی مانده بود ، انجام شده و کار به اتمام می رسد و در ۶۰ هکتاری و ۷/۵ هکتاری هم با توجه به توافقنامه ۶/۷ میلیاردی، شهرداری آماده انجام کار است و هرگاه مسکن و شهرسازی به عنوان کارفرما اعلام نماید ، شهرداری به عنوان پیمانکار کار را انجام می دهد مانند تعاونی ندسا در ۶۰ هکتاری که چون اداره مسکن و شهرسازی اعلام   نمود ، آمده است و قرار بود شهرداری تا قبل از شهریور ماه آسفالت آنجا را انجام دهد ، شهرداری با تأخیر ۲ ماهه به دلیل اینکه تکلیف شده بود ، آن را انجام داد.

البته مسکن و شهرسازی باید به تعهدات خود مبنی بر پرداخت صورت وضعیت ها اقدام نماید ، کاری که متأسفانه تاکنون انجام نگرفته است. اما در مورد مسکن مهر ۵۵ هکتاری متأسفانه مسکن و شهرسازی حاضر به بستن قرار داد با شهرداری نبوده و در جلسه ای هم که با مسئولین استانی و شهرستان گرفته شد متأسفانه تکلیف آن مشخص نگردید که امیدواریم هر چه زودتر تکلیف آن مشخص شود هرچند که شهرداری به خاطر مشکلات مردم در بارندگی اقدام به شن ریزی معابر نموده است ، اما شورا و شهرداری آماده بستن تفاهم نامه جهت اجرای آسفالت هستند و در این صورت سریعاً کار را انجام می دهند.

آقای ساغری یکی از نمایندگان تعاونی های ۵۵ هکتاری ضمن قدردانی از شهرداری بخاطر شن ریزی معابر از مشکلات مردم در آن منطقه  درخصوص تردد و فاضلاب صحبت کرده و گفتند که مقرر گردیده بود که مسکن و شهرسازی کلیه خدمات را به تعاونی های ۵۵ هکتاری ارائه نماید.

آقای مهندس رفیعی فرماندار محترم در پاسخ فرمودند که بحث مسکن مهر یک پروژه بزرگ است و برای حل مشکلات مردم نیاز به بودجه و امکانات می باشد. همچنین ایشان گفتند که در این مدت برای حل مشکل فاضلاب پیگیری شده است و توانسته ایم برای تکمیل فاضلاب مسکن های مهر حدود ۷ میلیارد بودجه جذب کنیم و در آینده نزدیک با انتخاب پیمانکار این کار انجام می شود.

همچنین آقای رضا ملحانی نماینده تعاونی اندیشه پالایش گاز صحبتهایی پیرامون مشکلات در آن تعاونی بیان داشتند. در ادامه آقای احمدزاده نماینده ۶۰ هکتاری ضمن تشکر از به رسمیت شناخته شدن تعاونی ۶۰ هکتاری و دعوت از نمایندگان تعاونی  ها مشکلات منطقه تعاونی ۶۰ هکتاری در فصل بارندگی را برای حضار برشمردند و خواستار رسیدگی سریعتر به این موضوع شدند. آقای ابراهیمی از تعاونی ۵۵ هکتاری نیز مشکلات تعاونی محل سکونت خود را ذکر نمودند.

در ادامه مهندس رشیدی معاون محترم فرماندار که در بحث مسکن مهر از شروع پروژه تا کنون در جریان موضوع قرار داشته اند از بحث تخصیص ۶/۷ میلیارد تومانی برای خدمات رسانی به مسکن مهر صحبت کردند و تفاهم نامه ای که بین آقای ابوغداره نماینده مسکن و شهرسازی استان و شهرداری صورت گرفته و شهرداری به عنوان پیمانکار وارد عمل می شود البته در صورت عمل کردن مسکن و شهرسازی این مبلغ، وقتی که به صورت پول – قیر – زمین در اختیار شهرداری قرارگیرد . ضمناً مقرر گردیده که در ۵۵ هکتاری سیستم فاضلاب اجرا و پس از آن خدمات دیگر انجام گیرد و اعلام نمودند درشهرستان امیدیه حدود ۵۸۶۰ خانه بصورت تعاونی مسکن مهر ساخته شده است.

در ادامه آقای دادبین پور یکی از نماینده های ۵۵ هکتاری خواستار اسناد مالکیت خانه ها و تحویل آن به ساکنین گردید که آقای  مهندس رفیعی فرماندار محترم گفتند که روز شنبه ۱۳۹۶/۹/۱۱ آقایان دادبین پور و رئیسی در دفتر مهندس رشیدی معاون فرماندار حاضر و جهت پیگیری اسناد مالکیت اقدام نمایند.

در ادامه حضار نماز جماعت مغرب و عشاء را به امامت حاج آقا مؤیدی برگزار داشتند.

این جلسه علنی با حضور اصحاب رسانه در ساعت ۱۹/۳۰ دقیقه پایان یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *