میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

بسم الله الرحمن الرحیم

میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

اینجانب با امضای این میثاق نامه در پیشگاه خداوند متعال و در محضر ولی عصر (عج) به قرآن مجید سوگند یاد   می کنم تا زمانی که در شورای اسلامی شهر مسئولیت دارم، مجری تعهدات زیر باشم و با همه‌ی توان در تحقق آن بکوشم:

  1. از ارزشها و فرهنگ اسلامی از جمله آرمانها و اصول رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، رهبری گرانقدر انقلاب اسلامی، دین مداری، ایثارگری، شهادت طلبی، جانبازی در راه خدا، آزادی و آزادگی، عدالت طلبی ، ساده زیستی ، پاکدستی ، قانون گرایی ، اخلاق گرایی ، خدمت به محرومین و مستضعفین ، صداقت در گفتار و سلامت در عمل و رعایت شعائر اسلامی دفاع نموده و در راه ترویج آن بکوشیم.
  2. مدت زمانی را که در شورای اسلامی شهر حضور دارم ، وقف خدمت صادقانه و متواضعانه به مردم و رفع مشکلات آنان و پیشرفت شهر نموده و از حقوق مردم دفاع نمایم و در مقابل بدخواهان مردم و متجاوزان به حقوق عمومی با قدرت بایستم و در موقع لزوم مردم را آگاه نمایم.
  3. در انتخاب افراد برای مسئولیت های مختلف در شورای شهر و شهرداری ، شایسته سالاری و معیار تقوا ، مجاهدت در راه خدا ، شجاعت ، مردم داری ، کاردانی و کارآمدی ، ساده زیستی ، روحیه‌ ی خدمت گزاری و عشق به مردم ، امانت داری ، پاکدستی ، خستگی ناپذیری و نفوذ ناپذیری را بر هر معیار دیگری ترجیح دهم و از هر نوع رابطه بازی ، گروه گرایی و باند بازی خود داری نمایم.
  4. همراهی ، همدلی و وحدت اعضای شورا و کار جمعی را یک اصل خدشه ناپذیر دانسته و از هر اقدامی که این اصل را خدشه دار کند خودداری نمایم. با شجاعت و بر مبنای کارشناسی ، نظرات خود را در شورا مطرح نمایم و تصمیم نهایی را هرچند مغایر با نظر خودم باشد با جدّیت و صداقت اجرا نمایم.
  5. به هر صورت از امکانات و موقعیت حضور در شورا در جهت کسب منافع شخصی استفاده نکنم.

این میثاق یک تعهد الهی است و عدول از آن به هر ترتیب به منزله نقض تعهدات اسلامی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *