میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

بسم الله الرحمن الرحیم

میثاق نامه اعضای شورای اسلامی شهر امیدیه در دوره ی پنجم

اینجانب با امضای این میثاق نامه در پیشگاه خداوند متعال و در محضر ولی عصر (عج) به قرآن مجید سوگند یاد   می کنم تا زمانی که در شورای اسلامی شهر مسئولیت دارم، مجری تعهدات زیر باشم و با همه‌ی توان در تحقق آن بکوشم:

  1. از ارزشها و فرهنگ اسلامی از جمله آرمانها و اصول رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، رهبری گرانقدر انقلاب اسلامی، دین مداری، ایثارگری، شهادت طلبی، جانبازی در راه خدا، آزادی و آزادگی، عدالت طلبی ، ساده زیستی ، پاکدستی ، قانون گرایی ، اخلاق گرایی ، خدمت به محرومین و مستضعفین ، صداقت در گفتار و سلامت در عمل و رعایت شعائر اسلامی دفاع نموده و در راه ترویج آن بکوشیم.
  2. مدت زمانی را که در شورای اسلامی شهر حضور دارم ، وقف خدمت صادقانه و متواضعانه به مردم و رفع مشکلات آنان و پیشرفت شهر نموده و از حقوق مردم دفاع نمایم و در مقابل بدخواهان مردم و متجاوزان به حقوق عمومی با قدرت بایستم و در موقع لزوم مردم را آگاه نمایم.
  3. در انتخاب افراد برای مسئولیت های مختلف در شورای شهر و شهرداری ، شایسته سالاری و معیار تقوا ، مجاهدت در راه خدا ، شجاعت ، مردم داری ، کاردانی و کارآمدی ، ساده زیستی ، روحیه‌ ی خدمت گزاری و عشق به مردم ، امانت داری ، پاکدستی ، خستگی ناپذیری و نفوذ ناپذیری را بر هر معیار دیگری ترجیح دهم و از هر نوع رابطه بازی ، گروه گرایی و باند بازی خود داری نمایم.
  4. همراهی ، همدلی و وحدت اعضای شورا و کار جمعی را یک اصل خدشه ناپذیر دانسته و از هر اقدامی که این اصل را خدشه دار کند خودداری نمایم. با شجاعت و بر مبنای کارشناسی ، نظرات خود را در شورا مطرح نمایم و تصمیم نهایی را هرچند مغایر با نظر خودم باشد با جدّیت و صداقت اجرا نمایم.
  5. به هر صورت از امکانات و موقعیت حضور در شورا در جهت کسب منافع شخصی استفاده نکنم.

این میثاق یک تعهد الهی است و عدول از آن به هر ترتیب به منزله نقض تعهدات اسلامی است.

 

نویسنده شورای اسلامی شهر امیدیه
نویسنده شورای اسلامی شهر امیدیه
شورای اسلامی شهر امیدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *